Powoli zbliża się koniec 2G i 3G

Operatorzy informują że powoli zbliża się koniec sieci 2G i 3G. Oznacza to że lokalizatory działające tylko z 2G mogą przestać działać.

koniec sieci 2G i 3G

Kiedy wyłączenie sieci 2G i 3G?

Polscy operatorzy tacy jak T-mobile, Play czy Plus informują, że planują w 2027 roku stopniowe wyłączanie sieci 2G a sieci 3G jeszcze wcześniej.

Może sie okazać że niektóre europejskie kraje wcześniej zaczną wyłączać sieć 2G. Wtedy lokalizator gps 2G po wjeździe do takiego kraju przestanie przesyłać dane a prześle dopiero jak wjedzie do kraju obsługującego sieć 2G.

Kiedy koniec sieci 2G?

Polscy operatorzy planują stopniowe wyłączanie sieci 2G w 2027 roku.

Kiedy koniec sieci 3G?

W Polsce niektórzy operatorzy już zaczeli stopniowe wyłączanie sieci 3G.

Czy są lokalizatory gps 4G?

Tak. Możesz zakupić lokalizator GPS obsługujący sieć 4G.

Co zrobić ze starym lokalizatorem 2G?

Konieczna będzie wymiana w przypadku wyłączenia obsługi sieci 2G w danym kraju.

Czy kupić lokalizator gps 4G LTE?

Zastanawiasz się czy kupić lokalizator gps 4G LTE? Chociaż do wyłączenia obsługi sieci 2G jeszcze trochę czasu jest warto nad tym się zastanowić już teraz. Jeśli podróżujesz po krajach UE to niektóre kraje mogą sieć 2G wyłączyć wcześniej.

Lokalizatory GPS 4G jest nieco droższy niż starszy model 2G. ale posiada taką samą wtyczkę jak poprzedni model. Wymiana więc jest prosta bo wystarczy odpiąć od wtyczki stary model i podłączyć nowy,

Czy muszę kupić lokalizator gps 4G?

Czy musisz już kupić lokalizator gps 4G? Nie ma takiej konieczności ponieważ do czasu całkowitego wyłączenia sieci 2G(ok. 2027 rok) jest jeszcze trochę czasu. Do tego czasu możesz korzystać jeszcze ze starszego typu urządzeń GPS.