Monitoring gps

System do monitoringu floty samochodowej 

Jeśli dysponujesz duża liczbą pojazdów, na pewno nieocenioną pomocą okaże się rozwiązanie łączące lokalizację aut w czasie rzeczywistym z kompleksowymi danymi odnośnie do ich eksploatacji. Oprócz tego, zastosowanie proponowanego systemu dostarczy informacji takich jak czas spędzony za kierownicą oraz gdzie i kiedy przebywały Twoje samochody.

Jak działa Monitoring GPS
Jak działa Monitoring GPS

Od czego zacząć? Jaki nadajnik wybrać? 

W celu maksymalnej personalizacji należy przyłożyć dużą uwagę już na etapie wyboru urządzenia. Podstawowe monitoringi auta GPS dostępne są już w cenie kilkuset złotych, a dostarczają tak bardzo potrzebnych informacji jak to, gdzie aktualnie znajduje się pojazd, jak wygląda jego trasa, a nawet to, w jakich miejscach się zatrzymywał. Bardzo często jest to rozwiązanie wystarczające. 

Najczęściej wybierany ★ lokalizator gps podstawowy ★ ponieważ w większości przypadków wystarczająca jest informacja o tym gdzie pojazd się znajduję, jaką trasę pokonał, ile kilometrów przejechał i gdzie się zatrzymywał.

Zakupione urządzenie musisz zamontować w samochodzie (możesz samodzielnie lub w serwisie) lub w przypadku urządzenia pod OBD wystarczy wpiąć w gniazdo OBD w samochodzie.

Inne wersje urządzeń umożliwiające pełniejszy monitoring floty pojazdów 

Jeśli posiadasz wariant połączony z szyną CAN, uzyskasz dostęp do zdalnej kontroli takich parametrów samochodu jak obroty i temperatura silnika, poziom oraz zużycie paliwa, a także przebieg auta. Z kolei wersja pod gniazdo OBD umożliwia łatwe przenoszenie z pojazdu do pojazdu. 

Co zobaczysz po zamontowaniu monitoringu gps?

⭐ Monitoring pozycji pojazdu ⭐

Na ekranie komputera na mapie będziesz miał naniesioną ikonę z pozycją Twojego samochodu. Pozycja ta w zależności od ustawień będzie aktualizowana co parę minut lub szybciej jeśli pojazd jest w ruchu.

Monitoring gps pojazdu - trasa na mapie
Monitoring gps pojazdu – trasa na mapie

⭐ Monitoring pokonanej trasy ⭐

Lokalizator gps będzie na bieżąco przesyłał wygenerowane punkty na serwer gdzię będziesz mógł je zobaczyć na ekranie komputera. Dane będą naniesione na mapę i wyświetlane w formie pokonanej przez pojazd trasy wraz ze statystykami.

Monitoring gps pojazdu - pokonana trasa
Monitoring gps pojazdu – pokonana trasa

⭐ Monitoring pokonanego dystansu ⭐

Przeglądając pokonane trasy będziesz miał dostęp do podglądu ilości pokonanych kilometrów na dane trasie. Będziesz mógł zobaczyć pojedynczy dzień a także wybrać większy zakres dat.

⭐ Monitoring prędkości samochodu ⭐

W każdym wygenerowanym punkcie przez lokalizator gps jest informacja o prędkości. Zobaczy przedstawione dane za pomocą wykresu. A jeśli masz urządzenie z CAN dodatkowo naniesione zostaną obroty silnika.

⭐ Monitoring poziomu paliwa ⭐

Urządzenie z podłączeniem do CAN daje CI możliwość kontrolowania dodatkowych parametrów takich jak poziom paliwa czy zużycie paliwa. Dostaniesz informację o poziomie paliwa w baku w danej chwili i o liczbie zużytego paliwa na danej trasie.

Monitoring gps Twojego pojazdu

Jakie korzyści niesie ze sobą monitoring floty samochodowej 

Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania w swojej firmie będziesz mógł sprawnie i dynamicznie dostosowywać działania do sytuacji, a także będziesz mógł łatwiej podejmować odpowiednie decyzje, bazując na rzetelnych i konkretnych informacjach. Urządzenie działa w czasie rzeczywistym, dostaniesz też wgląd do długości czasu spędzonego przez pracownika u klienta. Dzięki monitoringowi auta GPS i analizy tras pojazdów będziesz mógł skuteczniej obierać kierunki i drogi, jakimi poruszać się będzie pojazd, dzięki czemu zaoszczędzisz część pieniędzy. Urządzenie umożliwi też Tobie konkretniejszy kontakt z klientem. Bez problemu będziesz w stanie podać mu dokładny czas przybycia na miejsce. Dzięki dobremu zorientowaniu swoich kierowców możesz sprawniej reagować na sytuacje kryzysowe. Wystarczy tylko, że wybierzesz pracownika z najkrótszym czasem dojazdu. Dzięki rejestracji przebiegu oszczędzasz też na administracji i możesz nie martwić się o zgodność podatkową.

Monitoring GPS

System dzięki któremu będziesz mieć podgląd na swoje samochody.

Lokalizatory GPS

Urządzenia za pomocą których będzie przesyłana pozycja GPS pojazdu.

Jak przebiega instalacja monitoringu GPS?

Żeby lokalizator GPS działał poprawnie, wymagany jest jego odpowiedni montaż. Konieczne jest podłączenie źródła zasilania. Jeśli dysponujesz konkretnymi zdolnościami manualnymi i znasz się trochę na mechanice, możesz podjąć się tego działania samodzielnie. Natomiast jeśli nie czujesz się w tych tematach pewny, lepiej skorzystać z usług dowolnego serwisu samochodowego.

Czy potrzebny jest abonament?

Tak, abonament jest rzeczą obligatoryjną. Oferujemy cztery warianty, na jeden miesiąc, na sześć miesięcy, na cały rok oraz dodatkowo do abonamentu podstawowego abonament UE na jeden miesiąc. Umożliwia on lokalizację samochodów na terenie państw Unii Europejskiej. Ceny są relatywnie niskie, zyski natomiast rekompensują koszty w bardzo krótkim czasie.  

Jak wygląda korzystanie z systemu umożliwiającego monitoring floty pojazdów?

Po poprawnym zainstalowaniu urządzeń w swoich samochodach możesz z nich od razu skorzystać. Nadajnik na bieżąco wysyła dane na serwer, za pomocą którego możesz obserwować pojazd na ekranie komputera. Pozycje wyświetlane będą na mapie, wszelkie potrzebne statystyki natomiast będziesz w stanie zanalizować za pomocą dedykowanych podstron. 

Czy opłaca się korzystać z tego zaawansowanego systemu?

Jak najbardziej. Wykorzystując monitoring GPS samochodów, możesz bezpieczniej i precyzyjniej reagować adekwatnie do zmieniających się warunków. Pozycja Twoich pracowników będzie Ci znana cały czas, będziesz też mógł kontrolować ich pracę tudzież system jazdy. Inwestycja w system monitoringu floty samochodów to ogromne oszczędności. Ciągle rosnąca popularność tego rozwiązania jest sama w sobie gwarancją skuteczności i praktyczności monitoringu floty pojazdów. Postępująca cyfryzacja oraz śledzenie samochodów w czasie rzeczywistym to nieoceniona pomoc w prowadzeniu firm nie tylko zajmujących się transportem.

Chcesz ofertę? Zadzwoń +48 579 949 982 lub napisz: kontakt@driveoo.pl