Co zobaczę po zamontowaniu lokalizatora gps w samochodzie?

Jakie dane zobaczę po zamontowaniu lokalizatora gps w samochodzie? Czy zobaczę poziom paliwa? czy będzie widoczna trasa pojazdu na mapie?

lokalizacja gps przez telefon

Z lokalizatora GPS można otrzymać różnorodne dane dotyczące położenia i ruchu pojazdu. Do najczęściej dostępnych informacji należą:

  1. Położenie geograficzne: Otrzymasz dokładne współrzędne geograficzne, takie jak szerokość i długość geograficzna, co pozwala na precyzyjne określenie lokalizacji pojazdu na mapie.
  2. Trasa: Lokalizator GPS śledzi trasę, którą przebył pojazd. Możesz zobaczyć przebyte trasy i dowiedzieć się, jakie drogi i miejsca zostały odwiedzone.
  3. Czas i data: Otrzymasz informacje o czasie i dacie, w których pojazd znajdował się w określonych miejscach, co pozwala na rekonstrukcję historii ruchu.
  4. Prędkość: Lokalizator GPS monitoruje prędkość pojazdu, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy kierowca przestrzega ograniczeń prędkości.
  5. Czujniki i parametry: Niektóre zaawansowane lokalizatory GPS mogą dostarczać dodatkowych informacji, takich jak poziom paliwa, stan silnika, temperatury itp.
  6. Status i powiadomienia: Możesz otrzymywać powiadomienia o wybranych zdarzeniach, na przykład gdy pojazd przekracza ustaloną strefę lub zostaje włączony/wyłączony.

Te dane pozwalają na lepsze zarządzanie flotą pojazdów, optymalizację tras, zwiększenie bezpieczeństwa oraz monitorowanie czasu pracy kierowców. Lokalizator GPS dostarcza istotnych informacji, które mogą być wykorzystane w celu poprawy efektywności i bezpieczeństwa zarówno w przypadku użytkowników indywidualnych, jak i firm transportowych.

Czy lokalizator GPS czyta dane z CAN?

Niektóre zaawansowane lokalizatory GPS są wyposażone w funkcje odczytu danych z systemu CAN (Controller Area Network) pojazdu. System CAN to standard komunikacyjny stosowany w pojazdach, który umożliwia wymianę informacji między różnymi kontrolerami i modułami w samochodzie.

Lokalizatory GPS z funkcją odczytu danych z CAN mogą uzyskiwać dostęp do danych z różnych czujników i modułów pojazdu, takich jak prędkość, poziom paliwa, temperatury, stan silnika. Dzięki temu można otrzymać bardziej szczegółowe i kompleksowe informacje o stanie pojazdu oraz jego funkcjonowaniu.

Integracja danych z systemu CAN z lokalizatorem GPS pozwala na uzyskanie dodatkowych parametrów i umożliwia bardziej wszechstronne monitorowanie pojazdu. Jest to szczególnie użyteczne dla firm transportowych i właścicieli flot pojazdów, którzy chcą dokładniej zarządzać swoimi pojazdami, optymalizować trasę, monitorować wydajność i kontrolować koszty eksploatacji.

Warto podkreślić, że nie wszystkie lokalizatory GPS posiadają funkcję odczytu danych z systemu CAN, więc przed zakupem lub wyborem konkretnego urządzenia warto sprawdzić jego specyfikacje i funkcje, aby upewnić się, że spełnia ono oczekiwania i potrzeby użytkownika.

System lokalizacji gps dostępny w każdym miejscu

System taki możesz zamontować w dowolnym warsztacie(każdy elektryk zamontuje bez problemu) a także samodzielnie jeśli potrafisz. Jak? Kupujesz urządzenie gps np. lokalizator gps podstawowy. Lokalizator otrzymujesz kurierem i z nim udajesz się na montaż lub montujesz go samodzielnie. Pozostaje już tylko opłacanie abonamentu.

Niezależnie w którym mieście się znajdujesz czy Kraków czy Żywiec, Nowy Sącz, Tarnów czy Bielsko-Biało urządzenie zamawiasz i kupujesz z przesyłką na paczkomat Inpost a następnie montujesz w samochodzie.