Montaż urządzenia

Zakupione urządzenie GPS by działało może wymagać zamontowania. Montaż urządzenia GPS możesz zlecić serwisowi lub samemu zająć się podłączeniem.

Nie jest wymagany montaż w konkretnym serwisie. Może to być dowolny serwis/osoba który zna się na elektryce samochodowej.

W przypadku urządzeń podstawowych montaż wymaga podłączenia 3 kabli – zasilania i zasilania po stacyjce. Zamontowane urządzenie powinno być w miejscu w którym nie będzie nic blokowało sygnału GPS i GSM. Należy zamontować nad metalowymi częściami i osłonami. Prawidłowo podłączony lokalizator GPS sygnalizuje miganiem dwóch zielonych diod na boku obudowy.

Trochę inaczej jest z urządzeniem pod szyne CAN. Poza podstawowym podłączeniem będziesz musiał dodatkowo podłączyć 2 lub 4 kable wg dodatkowego schematu. Prawidłowe podłączenie to standardowo dwie migające zielone diody a także w przypadku CAN dodatkowa zielona dioda szybko migająca przy wtyczce zasilającej.

Montaż urządzenia GPS

DRIVEOO
Montaż lokalizatora

Podstawowe urządzenie aby działało trzeba podłączyć pod zasilanie pojazdu. W przypadku montażu urządzenia z CAN dodatkowo trzeba podłączyć kable od CAN wg dodatkowego schematu.

Co trzeba podłączyć?

Czerwony -> (+)zasilanie 12/24V
Czarny -> (-)GND
Żółty -> (+)zasilanie 12/24V po stacyjce

Montaż

Można zamontować urządzenie samemu lub zlecić w serwisie.

Image is not available
Slider

W przypadku urządzenia pod OBD nie ma potrzeby dodatkowego montażu. Wystarczy wpiąć lokalizator OBD w gniazdo znajdujące się najczęściej pod kierownicą.

Urządzeń na akumulator a także na baterie nie dotyczy montaż. Wystarczy umieścić je w miejscu gdzie będzie sygnał GPS i GSM.

Gdzie zamontujesz monitoring GPS?

Poznań

Gdańsk

Szczecin

Możesz zamontować u swojego elektryka samochodowego

Białystok

Wrocław

Katowice

Kraków

Lublin

Łódź

Możesz też
zamontować
samodzielnie!

Slider