Montaż urządzenia

Zakupione urządzenie GPS by działało może wymagać zamontowania. Montaż urządzenia GPS możesz zlecić serwisowi lub samemu zająć się podłączeniem.

Nie jest wymagany montaż w konkretnym serwisie. Może to być dowolny serwis/osoba który zna się na elektryce samochodowej.

Jak zamontować lokalizator GPS?

W przypadku urządzeń podstawowych montaż wymaga podłączenia 3 kabli – zasilania i zasilania po stacyjce. Zamontowane urządzenie powinno być w miejscu w którym nie będzie nic blokowało sygnału GPS i GSM. Należy zamontować nad metalowymi częściami i osłonami. Prawidłowo podłączony lokalizator GPS sygnalizuje miganiem dwóch zielonych diod na boku obudowy.

Trochę inaczej jest z urządzeniem pod szyne CAN. Poza podstawowym podłączeniem będziesz musiał dodatkowo podłączyć 2 lub 4 kable wg dodatkowego schematu. Prawidłowe podłączenie to standardowo dwie migające zielone diody a także w przypadku CAN dodatkowa zielona dioda szybko migająca przy wtyczce zasilającej.

Pokonana trasa
Widzisz na mapie trasę jaką pokonał pojazd w danym okresie. Trasa prezentowana jest na mapie w formie niebieskiej lini.
Zasilanie
Na bieżąco będziesz widział jakie obecnie jest zasilanie na urządzeniu i czy nie zostało odłączone.
Czas jazdy
W podsumowaniu zobaczysz ile czasu zajęło pojazdowi pokonanie określonego dystansu w danym okresie czasu.
Dostęp online
Zalogujesz się do systemu o każdej porze za pomocą przeglądarki lub telefonu z dostępem do internetu.
Pokonany dystans
Dostaniesz podsumowanie kilometrów pokonanych podczas danej trasy w danym okresie czasu.
Montaż
Możesz zamontować samodzielnie, we własnym zakresie lub w dowolnym warsztacie samochodowym.

Montaż lokalizatora gps
Montaż urządzenia GPS

DRIVEOO
Montaż lokalizatora

Podstawowe urządzenie aby działało trzeba podłączyć pod zasilanie pojazdu. W przypadku montażu urządzenia z CAN dodatkowo trzeba podłączyć kable od CAN wg dodatkowego schematu.

Co trzeba podłączyć?

Czerwony -> (+)zasilanie 12/24V
Czarny -> (-)GND
Żółty -> (+)zasilanie 12/24V po stacyjce

Montaż

Można zamontować urządzenie samemu lub zlecić w serwisie.

Image is not available
Slider

Lokalizator GPS bez montażu

Istnieją na rynku lokalizatory gps bez montażu. Posiadając taki lokalizator nie musisz dodatkowo korzystać z usługi montażu u elektryka samochodowego. Do takich urządzeń gps zaliczymy urządzenia pod gniazdo obd i pod gniazdo zapalniczki.
W przypadku urządzenia pod OBD nie ma potrzeby dodatkowego montażu. Wystarczy że wepniesz lokalizator OBD w gniazdo znajdujące się najczęściej pod kierownicą. Jeśli chodzi o lokalizator gps po zapalniczkę to gniazdo najczęściej znajdziemy na środku deski rozdzielczej samochodu.

Urządzeń na akumulator a także na baterie nie dotyczy montaż. Wystarcz że umieścisz je w miejscu gdzie będzie sygnał GPS i GSM. Jeśli chodzi o takie urządzenie to może być ono zasilane akumulatorem lub bateriami. Urządzenie na akumulator będziesz mógł doładowywać w przypadku rozładowania.

Bez montażu
Urządzenia bez montażu to rodzaj urządzeń działających na własnym akumulatorze, pod OBD lub gniazdo zapalniczki.
GPS osobisty
Małe urządzenie z wbudowanym akumulatorem, pozwala na działanie przez kilka godzin a następnie trzeba ponownie naładować.
GPS OBD
GPS pod gniazdo OBD to urządzenie które wystarczy wpiąć w gniazdo by odrazu zaczęło przesyłać dane na serwer.
GPS 300
Lokalizator GPS na własnym zasilaniu pozwalającym na prace do kilkudziesięciu godzin. Ładowanie za pomocą gniazda USB.
GPS Zapalniczka
Urządzenie pod gniazdo zapalniczki to kolejny GPS który wystarczy wpiąć w to gniazdo by działał. Można go dowolnie przenosić na inny pojazd.
GPS 500
Duży lokalizator w własnymi bateriami. Pozwala działać przez rok wysyłając punkt co 6 godziny. Po rozładowaniu trzeba wymienić baterie.

Ile kosztuje montaż lokalizatora gps?

Ceny mogą się różnić w zależności od modelu lokalizatora. Jeśli będziesz chciał podłączyć lokalizator gps z can to cena montażu będzie wyższa. Natomiast jeśli chcesz podłączyć lokalizator gps podstawowy to koszt montażu wyniesie między 100 a 200 zł. Możesz zaoszczędzić na montażu jeśli potrafisz zamontować sam takie urządzenie lub we własnym zakresie. Jeśli będziesz potrzebował domontować dodatkowe elementy takie jak np. czujnik temperatury to także będzie dodatkowo płatne.

Podstawowy
GPS podstawowy – najczęściej wybierany – zamontujesz w każdym samochodzie i będziesz miał wszystkie podstawowe informacje o trasie, pokonanym dystansie, prędkości i czasie jazdy.
Z can
GPS z podłączeniem do can poza podstawowymi danymi przesyła także informacje o poziomie paliwa, zużyciu paliwa, obrotach silnika, liczniku km, prędkości i temperaturze silnika.
Bezmontażowe
GPS na baterie nie wymagają żadnego dodatkowego montażu i zapewniają podstawowe dane. Trzeba pamiętać by je co jakiś czas naładować. Zakres pracy od kilku godzin do 1 roku.
GDZIE ZAMONTUJESZ MONITORING GPS?

Poznań

Szczecin

Możesz zamontować u swojego elektryka samochodowego

Białystok

Wrocław

Lublin

Możesz też
zamontować
samodzielnie!

Slider