Monitoring i lokalizacja GPS pojazdów ciężarowych

Poszukujesz lokalizatora gps do ciężarówki by śledzić jej pozycje online na mapie? Chcesz kontrolować pokonany dystans lub czas jazdy Twojego pojazdu? Sprawdź jakie urządzenie gps najlepiej zakupić i co dzięki niemu uzyskasz.

moitoring gps ciężarówki

Lokalizator gps do ciężarówki

Urządzenia gps do monitoringu pojazdów ciężarowych są często wykorzystywanym elementem do kontroli pracy pojazdu. Tak samo jak w przypadku innych pojazdów możemy zamontować dowolny lokalizator gps. Najchętniej kupowanymi są te oferujące podstawowy zakres danych taki jak pozycja na mapie. Inne cechy takich urządzeń to także przesyłanie statusu stacyjki, czasu jazdy, prędkości gps czy pokonanego dystansu. Oczywiście jeśli masz taką potrzebę możesz zamontować lokalizator ciężarówki z podpięciem do szyny CAN. Umożliwi Ci to dodatkowo odbiór takich danych jak poziom paliwa czy zużycie paliwa. Czy takie dane są dostępne zależy od modelu, marki i rocznika pojazdu.

Rozwiązania takie umożliwiające monitoring gps tira są wykorzystywane przez firmy logistyczne do kontrolowania tras swoich pojazdów i ich ładunków. Pozwala także im to na udostępnianie aktualnej trasy pojazdów swoim klientom do których dany towar jest przewożony.

Jeśli posiadasz pojazdy w systemie Driveoo możesz dowolnie udostępniać wybrany pojazd w wybranym okresie czasu. Wystarczy że wygenerujesz w panelu specjalny link który możesz przesłać za pomocą e-mail swojemu klientowi który wystarczy, że w niego kliknie. Nie będziesz musiał generować mu żadnych dodatkowych haseł a także loginów.

Cały system Driveoo został zrobiony tak byś najważniejsze informacje miał na ekranie mapy pojazdu. Elementy takie jak pokonany dystans, czas jazdy czy także licznik kilometrów są dostępne pod ręką. Do dyspozycji w systemie masz mapę pojazdu, mapę grupy, raporty a także powiadomienia. Monitoring pojazdów ciężarowych staje się znacznie łatwiejszy gdy masz poza urządzeniem GPS dobrą aplikacje online.

Bez-montażowy gps do ciężarówki

Być może szukasz lokalizator gps do ciężarówki który będziesz mógł szybko i bez problemu zamontować sam? Na rynku można zakupić urządzenia które by działały wystarczy wpiąć w gniazdo OBD lub gniazdo zapalniczki. Rozwiązanie takie może być dla Ciebie przydatne gdy w pewnych momentach nie chcesz być lokalizowany. Wystarczy wtedy odpiąć urządzenie od zasilania i podpiąć gdy lokalizacja Twojego pojazdu jest wymagana.

Montaż lokalizatora gps w ciężarówce

Montaż monitoringu w pojeździe ciężarowym nie różni się od montażu w samochodzie osobowym. Jeśli tylko posiadasz takie umiejętności może bez problemów zamontować go sam. Nie musisz korzystać z usług montażystów, nie jest to obowiązkowe a pozwoli Ci to zaoszczędzić. Przy montażu pamiętaj tylko o paru ważnych kwestiach. Urządzenie pracuje na zasilanie 12/24V. Podłączając urządzenie pod zasilanie musisz także dodatkowo odszukać napięcie pojawiające się po stacyjce. Przy chowaniu urządzenia GPS staraj się umieścić go blisko szyb a także pamiętaj by nie był osłonięty metalowymi częściami które mogą zakłócić prace GPS/GSM.

Pokonana trasa
Widzisz na mapie trasę jaką pokonał pojazd w danym okresie. Trasa prezentowana jest na mapie w formie niebieskiej lini.
Zasilanie
Na bieżąco będziesz widział jakie obecnie jest zasilanie na urządzeniu i czy nie zostało odłączone.
Czas jazdy
W podsumowaniu zobaczysz ile czasu zajęło pojazdowi pokonanie określonego dystansu w danym okresie czasu.
Dostęp online
Zalogujesz się do systemu o każdej porze za pomocą przeglądarki lub telefonu z dostępem do internetu.
Pokonany dystans
Dostaniesz podsumowanie kilometrów pokonanych podczas danej trasy w danym okresie czasu.
Montaż
Możesz zamontować samodzielnie, we własnym zakresie lub w dowolnym warsztacie samochodowym.

Chcesz ofertę? Zadzwoń +48 579 949 982 lub napisz: kontakt@driveoo.pl