Montaż lokalizatora GPS w aucie: cena i czy się opłaca?

Montaż lokalizatora gps w aucie to może być dobry pomysł dla każdej firmy? Montując w samochodzie nadajnik gps masz możliwość nadzorowania swojej floty firmowych pojazdów. Ale ile to kosztuje i czy się opłaca?

Montaż lokalizatora GPS w aucie to wydatek, który może się opłacić zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Przed podjęciem decyzji warto jednak zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami, a także przeanalizować oferty różnych firm oferujących tego typu usługi. Dzięki temu możliwe jest znalezienie rozwiązania dostosowanego do własnych potrzeb i budżetu.

Jak działa lokalizator GPS?

Lokalizator GPS działa na zasadzie odbioru sygnałów satelitarnych i przesyłania danych o lokalizacji pojazdu do właściciela. Można go zainstalować w różnych częściach samochodu, a dostęp do danych o lokalizacji jest możliwy za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub platformy internetowej.

Cena montażu

Koszt montażu lokalizatora GPS w aucie może się różnić w zależności od modelu urządzenia i zakresu usług oferowanych przez firmę montującą. Ceny zaczynają się już od 100 złotych za podstawowe modele, a kończą na 300 złotych za zaawansowane systemy monitoringu.

Czy się opłaca?

Opłacalność montażu lokalizatora GPS zależy od indywidualnych potrzeb właściciela pojazdu. Dla firm transportowych i właścicieli flot samochodowych jest to inwestycja, która pozwala na optymalizację tras, monitorowanie zachowania kierowców i zarządzanie flotą w sposób efektywny.

Osoby prywatne mogą również skorzystać z lokalizatora GPS, zwłaszcza jeśli zależy im na dodatkowym zabezpieczeniu pojazdu przed kradzieżą. W przypadku kradzieży, lokalizator ułatwia odnalezienie i odzyskanie pojazdu – jeśli nie zostanie zagłuszony.Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie montaz-lokalizato-gps.jpg

Jak zamówić i zamontować lokalizator gps w samochodzie?

 1. Wybierz i zakup urządzenie gps (np. lokalizator gps podstawowy)
 2. Urządzenie zostanie do Ciebie wysłane kurierem (paczkomat lub na adres)
 3. Zamontuj urządzenie w samochodzie
  – możesz zamontować samemu
  – w swoim warsztacie
  – poprosić o dane do montażysty w większym mieście do którego musisz podjechaćZa montaż rozliczasz się z montażystą.
 4. Razem z urządzeniem otrzymasz też dane do logowanie. Po podłączeniu zasilania do urządzenia po chwili będziesz już widział samochód na mapie na swoim panelu użytkownika.
 5. Opłać abonament (najczęściej jest wybierany za 12 miesięcy)