Jak to działa?

Postęp technologiczny to coraz nowsze udogodnienia dla właścicieli firm, zarządców flot oraz właścicieli samochodów. Niewątpliwie jednym z największych osiągnięć jest monitoring GPS online. Jak działa monitoring gps online i co to jest lokalizator gps?

Do tej pory skrót GPS kojarzył się wyłącznie z nawigacją satelitarną, czyli urządzeniem pozwalającym wytyczyć trasę do dowolnego celu i ułatwiającym poruszanie się po niej. Jednak technologia GPS, wykorzystująca krążące po orbicie Ziemi satelity ma znacznie więcej zastosowań. Jednym z nich jest stały monitoring pojazdów online.

GPS podstawowy
DRIVEOO
Jak to działa?

Lokalizator GPS generuje punkty które następnie wysyła na serwer. Punkty te urządzenie zapisuje w pamięci wewnętrznej gdy zostanie spełniony jeden z kilku warunków, czyli gdy pojazd wykona skręt, przejedzie określoną ilość metrów, minie określony czas lub gdy zostanie włączona bądź wyłączona stacyjka.

Rysowanie trasy

Dzięki generowaniu punktów przy każdym skręcie pojazdu na serwer zostaje przesłana trasa jaką aktualnie pokonuje samochód.

Panel www

Za pomocą przeglądarki internetowej masz dostęp do lokalizacji samochodu w każdym momencie dnia.

Image is not available

Kupując lokalizator GPS dostajesz urządzenie już ustawione i przygotowane do pracy. Razem z urządzeniem otrzymujesz też kabel zasilający oraz krótką instrukcję. Możesz zamontować je samemu lub skorzystać z pomocy dowolnego elektryka samochodowego. Montaż podstawowego lokalizatora GPS ogranicza się tylko do podłączenia zasilania(czarny/czerwony kabel). Po podłączeniu zasilania urządzenie zaczyna pracować i po 5 minutach powinieneś już je widzieć aktywne na swoim panelu klienta.

Co to jest monitoring GPS online pojazdu?

Jest to system dozoru pojazdów, pozwalających w czasie rzeczywistym określać ich lokalizację i śledzić położenie. Obecnie monitoringiem GPS online są objęte samochody niemal wszystkich dużych firm na świecie ale także i osób prywatnych. Możliwość sprawowania całodobowego nadzoru nad pojazdem niesie dla właściciele wiele korzyści.

GPS mapa
DRIVEOO
Mapa openstreet

Gdy już zakupisz i zamontujesz swój lokalizator GPS, otrzymasz dane do logowania się do systemu. Dane o położeniu Twojego pojazdu widoczne będą na mapie OpenStreet.

Rysowanie trasy

Dzięki generowaniu punktów przy każdym skręcie pojazdu na serwer zostaje przesłana trasa jaką aktualnie pokonuje samochód.

Image is not available

Gdzie zainstalowany jest monitoring GPS online?

Urządzenie do monitorowania GPS online składa się z nadajnika, ukrytego w trudno dostępnym miejscu w samochodzie. Zasilanie lokalizatora GPS online jest zależne od układu zapłonowego samochodu ale nawet po wyjęciu akumulatora i załadowania samochodu na lawetę, w dalszym ciągu można śledzić jego położenie przez określony czas zależny od baterii w urządzeniu.

Firmy zakładające monitoring GPS w samochodach są wyspecjalizowane w instalowaniu ich. Powinieneś pamiętać o tym, że również złodzieje zdają sobie sprawę z tego, że nowe pojazdy są objęte monitoringiem.

Czy monitoring GPS online jest bezpieczny?

Oczywiście że tak. Urządzenia do monitorowania GPS online pojazdów nie emitują groźnych dla zdrowia fal. Bezprzewodowa transmisja danych wykorzystuje ogólnie dostępne częstotliwości, dobrze zbadane pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi i zwierząt. Również sam proces instalowania monitoringu GPS w samochodach nie stanowi zagrożenia dla pojazdów oraz ich kierowców.

Lokalizator GPS w żaden sposób nie jest połączony z układem paliwowym, dlatego nie stwarza zagrożenia wybuchem. Monitoring GPS w Twoim samochodzie możesz natomiast podłączyć do komputera samochodu, aby pobierał z niego dane na temat jazdy. Dotyczy to takich parametrów jak prędkość jazdy samochodu, ilość paliwa w zbiorniku lub wielkość spalania paliwa czy czas pracy silnika i dystans pokonany od ostatniego postoju.

Inwestycja w monitoring GPS Twojego pojazdu jest jedną z lepszych inwestycji, na którą możesz się zdecydować jako właściciel floty pojazdów. Pamiętaj również o tym, że kluczem do prawidłowego działania monitoringu GPS jest wybranie sprawdzonej firmy!

GPS podstawowy
DRIVEOO
GPS podstawowy

Najczęściej wybierane urządzenie przez firmy które chcą monitorować trasę jaką pokonują pojazdy i ile pokonały kilometrów.

Co zobaczysz?

✅ pozycja na mapie,
✅ pokonana trasa,
✅ prędkość gps,
✅ pokonany dystans,
✅ status stacyjki

Abonament

od 15zł/m-c

349.00 zł

netto

(427zł brutto)

Image is not available
Jak działa Monitoring GPS
Jak działa Monitoring GPS