Jak zamontować lokalizator gps w samochodzie?

Jeśli już posiadasz lokalizator GPS zapewne zastanawiasz się jak zamontować lokalizator gps w samochodzie? W zależności od rodzaju lokalizatora montaż może nieco się różnić

Montaż lokalizatora GPS

Lokalizator GPS producenta Teltonika jest prosty w montażu. Gd chcesz zamontować podstawowe urządzenie wystarczy podłączenie 2 kabli od zasilania a także przewód zasilania po stacyjce. Na każdym urządzeniu znajdziesz opis poszczególnych przewodów.

Niezależnie od zakupionego urządzenia powinieneś także mieć do dyspozycji instrukcję obsługi. W instrukcji znajdziesz szczegółowy opis przewodów a także sposoby podłączenia i proponowane miejsca montażu.

Film jak zamontować lokalizator GPS

Poniżej zaprezentowany jest film z przykładowego montażu lokalizatora GPS. Najważniejsze czynności to podpięcie zasilania i zasilania po stacyjce. Nie ma znaczenia rodzaj lokalizatora. Lokalizator jest już ustawiony, wraz z kartą SIM i wystarczy go tylko uruchomić by już mógł przesyłać dane na serwer.

Każde z urządzeń możesz zamontować samodzielnie jeśli posiadasz takie umiejętności. Możesz także oddać montaż w ręce montażysty w dowolnym warsztacie samochodowym.

Urządzenia z podpięciem do szyny CAN wymagają podłączenia dodatkowych 2 lub 4 przewodów do urządzenia wg. dodatkowego schematu.

Lokalizator GPS bez montażu

Możesz także skorzystać z urządzeń niewymagających montażu takich jak lokalizator GPS OBD lub urządzenia na akumulator. Innym do wyboru urządzeniem GPS jest lokalizator GPS pod zapalniczkę. Istnieją również lokalizatory z wbudowanym akumulatorem pozwalającym działać od kilku dni do ponad 1 roku na własnym zasilaniu.

Chcesz ofertę? Zadzwoń +48 579 949 982 lub napisz: kontakt@driveoo.pl