Lokalizacja auta – jaki lokalizator GPS wybrać

Lokalizacja auta – jaki lokalizator GPS wybrać by móc śledzić pojazd przez internet. Zobacz co potrzebujesz i jak możesz skorzystać z oferty monitorowania auta gps.

moitoring gps ciężarówki

W dzisiejszych czasach, lokalizacja pojazdu staje się coraz bardziej istotnym aspektem zarówno dla prywatnych kierowców, jak i przedsiębiorców. Wybór odpowiedniego lokalizatora GPS może znacząco wpłynąć na skuteczność monitorowania i zarządzania pojazdem. Istnieją różne rodzaje lokalizatorów, ale wyróżniają się zwłaszcza te podstawowe oraz te zaawansowane, z podłączeniem do systemu CAN.

Podstawowy i zaawansowany lokalizator gps do auta

Lokalizator GPS podstawowy to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują prostego narzędzia do monitorowania podstawowych parametrów pojazdu. Taki lokalizator oferuje informacje takie jak dokładna lokalizacja na mapie, aktualna prędkość, pokonany dystans oraz czas jazdy. Jest to doskonała opcja zarówno dla indywidualnych kierowców, jak i firm, które chcą mieć pewność, że ich pojazdy są w bezpiecznym miejscu.

Jednak dla tych, którzy chcą uzyskać bardziej szczegółowe informacje o stanie pojazdu, lokalizator GPS z podłączeniem do systemu CAN może być lepszym wyborem. Oprócz podstawowych danych oferuje on również zaawansowane parametry, takie jak poziom paliwa, zużycie paliwa czy temperatura silnika. Dzięki temu właściciele flot czy osoby zarządzające pojazdami mają pełną kontrolę nad kondycją techniczną swoich aut.

Warto również zaznaczyć, że wiele firm oferuje atrakcyjne pakiety abonamentowe dla użytkowników lokalizatorów GPS. Na przykład, abonament w wysokości 19 zł netto za miesiąc może obejmować dostęp do platformy internetowej, na której można śledzić pojazdy w czasie rzeczywistym, analizować dane z tras, a także otrzymywać powiadomienia o wybranych zdarzeniach, takich jak przekroczenie prędkości czy opuszczenie zdefiniowanego obszaru.

Śledzenie pojazdu przez wybór odpowiedniego lokalizatora gps

Podsumowując, wybór lokalizatora GPS zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Dla tych, którzy poszukują prostych informacji o lokalizacji i podstawowych parametrach, lokalizator podstawowy może być wystarczający. Jednak dla bardziej zaawansowanych potrzeb, zwłaszcza w środowisku flotowym, lokalizator z podłączeniem do systemu CAN zapewni bardziej kompleksowe dane o stanie pojazdu. W obu przypadkach, dostępne abonamenty mogą uczynić monitorowanie pojazdów bardziej dostępnym i efektywnym.Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie montaz-lokalizato-gps.jpg

Jak zamówić i zamontować lokalizator gps w samochodzie?

 1. Wybierz i zakup urządzenie gps (np. lokalizator gps podstawowy)
 2. Urządzenie zostanie do Ciebie wysłane kurierem (paczkomat lub na adres)
 3. Zamontuj urządzenie w samochodzie
  – możesz zamontować samemu
  – w swoim warsztacie
  – poprosić o dane do montażysty w większym mieście do którego musisz podjechaćZa montaż rozliczasz się z montażystą.
 4. Razem z urządzeniem otrzymasz też dane do logowanie. Po podłączeniu zasilania do urządzenia po chwili będziesz już widział samochód na mapie na swoim panelu użytkownika.
 5. Opłać abonament (najczęściej jest wybierany za 12 miesięcy)