Montaż monitoringu i lokalizatora gps w aucie

Zastanawia Cie montaż lokalizatora gps w aucie? Czy taki montaż jest trudny? Wszystko zależy od tego jaki lokalizator GPS zakupiłeś.

Montaż lokalizatora gps w samochodzie

Jak zamontować lokalizator GPS Teltonika FMB?

Montaż lokalizatora GPS Teltonika w samochodzie nie powinien sprawić CI trudności jeśli posiadasz podstawową wiedzę o elektryce samochodowej. Sam producent umieszcza też dużo informacji na swojej stronie na temat np. lokalizatora gps FMB120.

Urządzenie aby działało musi mieć zasilanie(12V / 24V) dlatego musisz wiedzieć gdzie takie zasilanie szukać w swoim samochodzie. Sam montaż polega na przylutowaniu odpowiedniego kabla do konkretnego źródła lub można skorzystać ze specjalnych szybkozłączek. Ułatwieniem może być skorzystanie z filmu przykładowego montażu który firma Teltonika także udostępnia na Youtube.

Montaż lokalizatora Teltonika FM

Standardowo całość montażu skupia się na 3 kablach. Kable czerwony i czarny – zasilanie 12/24V, kabel żółty – zasilanie 12/24V pojawiające się po stacyjce.

Przy montażu można także skorzystać z tzw. bypass bezpiecznika.

GPS podstawowy
DRIVEOO
Montaż lokalizatora

Podstawowe urządzenie aby działało trzeba podłączyć pod zasilanie pojazdu. W przypadku montażu urządzenia z CAN dodatkowo trzeba podłączyć kable od CAN wg dodatkowego schematu.

Co trzeba podłączyć?

Czerwony -> (+)zasilanie 12/24V
Czarny -> (-)GND
Żółty -> (+)zasilanie 12/24V po stacyjce

Montaż

Można zamontować urządzenie samemu lub zlecić w serwisie.

Image is not available