Monitoring GPS – jaki nadajnik wybrać?

Jaki nadajnik wybrać do monitoringu gps? Który lokalizator nadaję się do Twojego pojazdu? Zobacz jak możesz zastosować w swoim pojeździe lokalizator gps i jakie lokalizatory można do tego wykorzystać.

Jaki nadajnik gps do samochodu?

Chcąc monitorować swoje pojazdy trzeba wybrać jaki nadajnik gps zamontujemy do samochodu. Do wyboru jest bardzo dużo różnych modeli od różnych producentów lokalizatorów gps. Każdy z nadajników gps posiada moduł GPS i GSM za pomocą których przesyłana jest przez internet aktualna pozycja urządzenia. W zasadzie interesować będą Cie głównie dwa typy: podstawowy i rozbudowany z CAN.

Jeśli interesuję Cie tylko aktualna pozycja pojazdy, trasa jaką się poruszał, prędkość z gm, liczba pokonanych kilometrów z gps i czas jazdy to wystarczy Ci zakup i montaż podstawowego lokalizatora gps.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe dane z pojazdu to musisz zamontować lokalizator gps z can. Pozwoli CI to na uzyskanie poza podstawowymi informacjami dodatkowo: poziom paliwa, zużycie paliwa, obroty silnika, przebieg i temperaturę silnika – oczywiście jeśli dany GPS obsługuje Twój pojazd.

Monitoring gps prędkości

Każdy z lokalizatorów gps wraz z podstawowymi danymi przesyła także prędkość z GPS. Dzięki temu monitoring gps prędkości Twojego pojazdu jest możliwy online 24/7. Pojad z zamontowanym lokalizatorem GPS przesyła dane – punkty. Punkty generowane w danych odstępach czasu lub dystansu. Każdy wygenerowany przez nadajnik gps punkt zawiera takie dane jak: czas zdarzenia, współrzędne gps, prędkość z gps.

Lokalizator gps do śledzenia samochodu

Większość dostępnych lokalizatorów gps nadaje się do śledzenia samochodu. Najważniejszy jest serwer i panel gps który umożliwia przeglądanie wysyłanych przez nadajnik gps punktów. Zakup tylko lokalizatora gps nic Ci nie da jeśli nie będzie on skonfigurowany i podłączony pod serwer który go obsługuje. Lokalizator gps musi być wyposażony w kartę SIM dzięki której przesyłane są przez internet dane na serwer.

Śledzenie pojazdu za granicą

Monitoring gps umożliwia śledzenie pojazdu za granicą. Oczywiście musisz posiadać wykupiony odpowiedni abonament na monitorowanie pojazdu poza Polską. Sprawdź u swojego operatora czy umożliwia Ci śledzenie także w Unii Europejskiej lub jeśli potrzebujesz poza granicami UE. Ważne by posiadać taki abonament jeśli Twoje pojazdy jeżdżą po innych krajach UE. Pozwala Ci to na stały podgląd na to jak Twoje samochody pracują. Jeśli nie zakupisz takiego abonamentu to przy wyjeździe z Polski przestanie przesyłać punkty a zacznie je zapisywać w pamięci wewnętrznej. Po powrocie do kraju wszystkie punkty z pamięci zostaną przesłane na serwer.

Lokalizatory gps z akumulatorem

Osobną kategorią są lokalizatory gps z akumulatorem czyli własnym zasilaniem. Takie lokalizatory w zależności od pojemności akumulatora działają bez podłączania go do żadnej instalacji elektrycznej. Może być stosowany jako przenośny lokalizator lub lokalizator osobisty np. dla listonoszy czy kurierów lub handlowców. Trzeba tylko pamiętać żeby je naładować – zazwyczaj ładowanie odbywa się przez kabel USB. Czas pracy takiego lokalizatora gps przenośnego w niektórych przypadkach można wydłużyć stosując powerbank.