Lokalizator gps zamontowany w aucie

Jakie korzyści przynosi lokalizator gps zamontowany w aucie? Czy lokalizator gps chroni przed kradzieżą? Ile kosztuje? Sprawdź jakie korzyści może Ci przynieść małe urządzenie które przesyła swoją lokalizacje przez internet.

Lokalizator gps w aucie

Lokalizatory gps można kupić w różnych występujących modelach. Od najmniejszych i najtańszych po te większe i droższe. Podstawowo każde z urządzeń gps powinno być wyposażone w moduł gps i gsm. Jednak te najtańsze mogą być pozbawione modułu gps przez co lokalizacja nie jest dokładna a jedynie przybliżona. Odbywa się ona poprzez określenie położenia poprzez nadajniki gsm – najczęściej 3 pobliskie nadajniki.

Urządzenia wyposażone w moduł gps są już nieco droższe ale za to określana pozycja gps jest z dokładnością do 3 metrów. Droższe modele oferują dodatkowo możliwość pobierania danych z CAN pojazdu czyli np.: przebieg czy poziom paliwa.

Lokalizator gps zapobiega kradzieży auta?

Tutaj niestety nie jest aż tak kolorowo. Przede wszystkim taki lokalizator można zagłuszyć a wtedy nie jest w stanie przesyłać żadnych danych. Może też być wymontowany mimo iż będzie zamontowany w niewidocznym miejscu. Nie ma tutaj niestety dobrego rozwiązania chociaż istnieją sposoby stosowania lokalizatora jako dodatkowego zabezpieczenia. Można podłączyć w ten sposób że w przypadku zagłuszenia lokalizator odetnie możliwość uruchomienia pojazdu. Jednak wystarczy wtedy odpięcie wtyczki od lokalizatora by można było uruchomić pojazd. Dlatego nie ma tutaj dużej ochrony.

Lepszym rozwiązaniem może się okazać lokalizator działający na własnym zasilaniu. Taki lokalizator gps na akumulatorze potrafi działać nawet ponad rok. Można umieścić go pod samochodem, w bagażniku lub w innym mniej dostępnym miejscu gdzie będzie zasięg GPS/GSM.

Jak korzystać z lokalizatora GPS?

Gdy już zakupisz i zamontujesz swój lokalizator GPS będziesz mógł zalogować się do specjalnie przygotowanej aplikacji. Powinieneś otrzymać swoje dane do logowania czyli login i hasło. Musisz zalogować się na wskazany adres podając właśnie swoje dane. Po zalogowaniu zobaczysz na mapie swój pojazd, jaką trasę pokonał i inne dostępne dane.

Kolejne funkcje lokalizowania GPS dają możliwość na obserwowanie zużycia paliwa w pojazdach. Prowadzenie firmy z własną grupą pojazdów zaopatrzoną w monitoring GPS to znaczące udoskonalenie, które daje możliwość na sprawne kierowanie wydatkami związanymi z zużyciem, co dopełnia się zarówno w przypadku firm transportowych.

Zwykle każdy monitoring GPS jest wyposażony w cechę sprawdzającą prędkość jazdy dowolnych samochodów. Gdy samochód ma zaplanowany transport do Białegostoku a nagle zacznie jechać ku innemu miastu, to chwile później zostanie podniesiony problem i zostanie o tym poinformowana osoba zarządzająca za grupę samochodów.

Chcesz ofertę? Zadzwoń +48 579 949 982 lub napisz: kontakt@driveoo.pl