Jaki wybrać lokalizator gps do samochodu

Jeśli chcesz skorzystać z monitoringu gps i zastanawiasz się jaki wybrać lokalizator gps do samochodu to musisz poznać kilka podstawowych informacji. Przed Tobą stanie wybór lokalizatora, firmy Cie obsługującej oraz montaż a także abonament za usługę.

Lokalizator gps do samochodu

Jaki wybrać lokalizator GPS?

Każda z firm operuje konkretnymi modelami lokalizatorów gps. W zależności od Twoich potrzeb zastanów się czy potrzebujesz tylko podstawowej lokalizacji czy także danych o paliwie. Podstawowy lokalizator gps jest zdecydowanie najczęściej wybieranym modelem. Zapewnia on podstawowe dane jak położenie na mapie, prędkość gps czy też pokonany dystans. W przypadku gdy chcesz danych o paliwie będziesz musiał zakupić urządzenie CAN. Pamiętaj by zapytać wcześniej czy da się podłączyć lokalizator gps z can do Twojego pojazdu.

Istnieją również lokalizatory gps niewymagające montażu. Możesz wybrać między lokalizatorem gps pod OBD lub gniazdo zapalniczki. Da Ci to możliwość zamiany urządzeń między pojazdami jeśli nie są one wykorzystywane non-stop. Jedyny minus to taki żę te lokalizatory będą na wierzchu czyli Twoi pracownicy będą mogli je odłączyć.

Gdzie kupić lokalizator gps do samochodu?

Jeśli już wybrałeś typ lokalizatora, poświęć jeszcze trochę czasu na sprawdzenie jak będzie wyglądał panel użytkownika. Powinieneś móc przetestować przed zakupem czy dany system będzie Ci odpowiadał. W zależności of firmy te systemy będą się różnić i wyglądem i funkcjami. Zatem poproś o wersję demonstracyjną lub o zdjęcia poglądowe systemu gps.

Co powinien zawierać taki system gps? Na pewno mapę pojazdu. To właśnie na mapie będziesz spędzał większość czasu przeglądając trasy jakimi poruszał się Twój pojazd czy też kierowca z dostawą do klienta. Poza mapą powinien być kalendarz za pomocą którego wybierzesz i wczytasz konkretną datę. Dodatkowo też musi być zakładka z raportami i wykresami które będziesz dowolnie generował. Reszta systemu to już dodatkowe funkcje tworzone przez daną firmę.

Monitoring pozycji GPS
Online 24/7 pozycja pojazdu wysyłana jest na serwer i dostępna czały czas przez internet.
Monitoring pojazdu zagranicą
Kontroluj trasę pojazdu w krajach UE. Masz informacje kieidy przekroczył granice z danym krajem.
Monitoring pokonanej trasy
Wszystkie punkty przedstawione na mapie jako pokonana trasa, użytkownik dowolnie wczytuje dany okres czasu.
Monitoring dostaw
Sprawdzaj pokonane trasy pojazdów dostawczych i informuj o pozycji ładunku swoich klientów.
Monitoring prędkości GPS
Podgląd prędkości pojazdu dostępny na wykresie. Informacja o prędkości w każdym punkcie.
Monitoring online 24/7
Dostęp przez przeglądarkę www na komputerze i na telefonie z dostępem do internetu.

Ile kosztuje lokalizator gps do samochodu?

Rozpiętość cenowa jest duża. W zależności od modelu lokalizatora gps jaki wybierzesz będziesz musiał zapłacić od 300zł do nawet 800zł za samo urządzenie. Dodatkowo jeśli wybrałeś model podstawowy lub can będziesz musiał zapłacić za montaż tego urządzenia. Montażem możesz zająć się samodzielnie(nie ma obowiązku montażu przez serwis) i wtedy nic dodatkowo nie zapłacisz. Montaż w serwisie to zazwyczaj koszt od 100zł do 300zł.

Ostatni koszt to abonament gps. Aby urządzenie działało a klient miał swój panel w systemie musi być opłacony abonament. Utrzymanie serwerów, kart i systemu gps jest zawartne właśnie w opłacie abonamentowej. Opłata ta różni się w zależności od okresu na jaki chcesz wykupić ale zazwyczaj jest to ok. 24zł za miesiąc.

Chcesz ofertę? Zadzwoń +48 579 949 982 lub napisz: kontakt@driveoo.pl