Jak działa monitoring GPS?

Zastanawiasz się jak działa monitoring GPS? Jak zamontować lokalizator GPS? Jaki lokalizator GPS wybrać do samochodu? Sprawdź jak to wszytko wygląda i ile kosztuje.

Jak działa monitoring gps

Monitoring gps – system lokalizacji samochodów

System monitoringu gps pozwoli Ci za pomocą przeglądarki internetowej śledzić na bieżąco pozycję Twoich samochodów. Jak to możliwe? W każdym z samochodów musisz posiadać zamontowany lokalizator GPS. Urządzenia są niewielkich rozmiarów, posiadają wbudowane anteny GPS i GSM. Każdy zakupiony lokalizator otrzymujesz gotowy do pracy czyli ustawiony wraz z kartą SIM w środku urządzenia.

Wyróżniane są różne typy lokalizatorów GPS. Podstawowe urządzenia gps montowane są pod kokpitem, w pobliży skrzynki z bezpiecznikami. Do działania urządzenia gps wymagane jest podłączenie zasilania 12/24V a także zasilania pojawiającego się po stacyjce. Innym typem lokalizatorów GPS są urządzenia pod gniazdo OBD lub gniazdo zapalniczki. Takie urządzenie by działało wystarczy podłączyć i gotowe, po chwili powinno przesyłać dane na serwer. Możesz także zakupić lokalizator do szybkiego montażu bezpośrednio pod akumulator.

Monitoring GPS – ile to kosztuje?

Zastanawiasz się zapewne ile kosztuje taki monitoring gps pojazdu? Pierwszym kosztem jest zakup samego lokalizatora gps. W zależności od modelu lokalizatora są to ceny od 319zł netto do 899 zł netto. Kolejnym kosztem jest samo montaż urządzenia który wynosi od 150zł netto do 250 zł netto. Możesz zakupić urządzenie bez montażowe by zaoszczędzić ten koszt. Ostatnim kosztem jest abonament za monitoring gps. Aby urządzenie działało i przesyłało dane na serwer musisz posiadać opłacony abonament. Ceny abonamentów zaczynają się już od 23 zł netto za miesiąc.

Obowiązują także zniżki dla użytkowników którzy są od dłuższego czasu. Na każdy kolejny okres powyżej 12 miesięcy otrzymasz rabat na przedłużenie abonamentu.

Jak zamontować monitoring gps?

Gdy już zdecydujesz się na monitoring gps swoich pojazdów pozostaje kwestia montażu lokalizatora GPS. Nie ma tutaj specjalnych wymagań. Jeśli potrafisz możesz zamontować samodzielnie lub skorzystać z usług dowolnego elektryka samochodowego. Sam montaż podstawowego lokalizatora to podłączenie zasilania(przewód czarny i czerwony) i zasilania po stacyjce(przewód żółty). Trzeba sprawdzić czy zasilanie nie zanika po pewnym czasie. Samo urządzenie umieszczamy w miejscu nieosłoniętym metalowymi częściami tak by sygnał GPS i GSM był odpowiedni.