Monitoring i śledzenie pojazdów GPS

Już teraz zainteresuj się rozwiązaniem jakim jest monitoring i śledzenie pojazdów GPS do kontroli trasy i jazdy Twojej floty pojazdów.

Monitoring i śledzenie pojazdów gps

Wyposażając pojazdy w lokalizator GPS do monitorowania jego trasy czy statusu uzyskujesz dostęp do podglądu w trasę pojazdu w czasie rzeczywistym. Na bieżąco odbierasz sygnały o tym gdzie znajduję się dostawa, czy pojazd już odebrał towar i odjechał. W prosty sposób za pomocą raportów możesz uzyskać potrzebne informację a wszystko to dostępne przez internet. Specjalna aplikacja dostępna przez przeglądarkę internetową umożliwia zalogowanie się do swojego panelu..

Jaki lokalizator GPS wybrać?

W większości wypadków wybór pozostaje między najprostszym lokalizatorem gps a lokalizatorem z podłączeniem do szyny CAN. Lokalizator gps podstawowy umożliwia dostęp do pozycji pojazdu, prędkości, statusu stacyjki, liczby pokonanych kilometrów. Natomiast urządzenie z CAN dodatkowo pokazuje informacje na temat paliwa, licznika km, obrotów silnika. Taki lokalizator bez problemu zamontujesz w Warszawie czy Krakowie czy innym większym mieście.

Wszystkie dane jakie zostaną przesłane przez lokalizator dostępne będą odrazu na panelu użytkownika a trasa zostanie naniesiona na cyfrową mapę OpenStreet. Będziesz mógł dowolnie przeglądać trasę jaką się porusza a także trasy pokonane wcześniej.

Innymi rodzajami lokalizatorów gps są urządzenia przenośnie. Możesz wybrać między lokalizatorem pod gniazdo OBD lub pod gniazdo zapalniczki. Możesz także wybrać lokalizator podpinany bezpośrednio do akumulatora lub wyposażony w własne zasilanie.

GPS z CAN
Umożliwia odczyt dodatkowych danych z CAN pojazdu. W zależności od modelu i rocznika samochodu niektóre dane mogą być niedostępne.
Poziom paliwa
Posiadając GPS z CAN możesz sprawdzać jaki jest poziom paliwa w danym momencie gdy stacyjka jest uruchomiona.
Zużycie paliwa
Dodatkowo z CAN otrzymasz informacje o zużyciu paliwa w danym okresie wraz z wyliczonym średnim spalaniem.
Temperatura silnika
Razem z innymi danymi z CAN otrzymać możesz informacje o temperaturze silnika. Wszytko zależy od modelu pojazdu.
Przebieg pojazdu
Otrzymasz informacje o aktualnym stanie licznika kilometrów w pojeździe dzięki GPS z CAN a także o pokonanym dystansie.
Obroty silnika
Dane z CAN przesyłane przez urządzenie to także informacja o obrotach silnika i prędkości. Wyświetlisz je na wykresie.